Éves időbeosztás 2022/2023. tanév

A tanév programjai és rendezvényei

2022/2023. tanév

ÉVES IDŐBEOSZTÁS

A 2022-2023-as tanévben az első tanítási nap: 2022. szeptember 1. (csütörtök), utolsó tanítási nap: 2023. június 15. (csütörtök).

A tanítási napok száma 183.

A tanítási évben – a tanítási napokon felül – a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra az általános iskolában négy munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelybőla nevelőtestület véleményének kikérésével – az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni, egy tanítás nélküli munkanap kizárólag pályaorientációs célra használható fel.

AUGUSZTUS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
augusztus 22.Alakuló értekezlet Munkaközösségi megbeszélések Munkaközösségi munkatervek Éves időbeosztásintézményvezetés munkaközösség-vezetők
augusztus 23. 13:00-17:00 óráig  TankönyvosztásFényesné Béres Zsuzsanna Fényesné Sárvári Erika
augusztus 23.TantárgyfelosztásTóthné Seres Katalin
augusztus 23.2022/2023. tanév munkatervi feladataiintézményvezető munkaközösség-vezető
augusztus 24.Szülői értekezlet – Határtalanul programSzabó Miklós Kálmán
augusztus 25.Feladatok a tanévkezdésig Pótvizsganevelőtestület
augusztus 26.Egészségnevelési program munkaterveJuhász Anna Nkubitoné Szabó Tünde Fényesné Sárvári Erika Nagyné Oláh Erika Balatoniné Koppán Zsuzsanna
augusztus 26.ÖKO-iskolai program munkaterveLáng Andrea Major Györgyné Botz Ágnes Nkubitoné Szabó Tünde
augusztus 26.Gyermek- és ifjúságvédelmi munkaterv    Karisztlné Czanka Enikő
augusztus 26.Szakköri, sportköri foglalkozástervekKovács Árám Botz Ágnes Kántorné Horváth Éva Szegediné Kretovics Éva Edit
augusztus 29.Iskola bejárás 1. évfolyamBotz Ágnes Balatoniné Koppán Zsuzsanna
augusztus 30. 08:00 óraTanévnyitó értekezletintézményvezető nevelőtestület  
augusztus 31. kb. 12:00 óraTanévnyitó ünnepély próbájaHarmincz Mihályné Juhász Anna Sárdi Márk Dekoráció: Szász Angéla Máthé Erika Angyal Melinda
SZEPTEMBER
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
szeptember 01.Tanévnyitó ünnepély  intézményvezető alsós munkaközösség osztályfőnökök Sárdi Márk
szeptember 01.Első tanítási naposztályfőnökök
szeptember 01.Szakkörök meghirdetésemunkaközösség-vezetők
szeptember 01. 17:00 óraSzülői értekezlet 1.a, 1.b Szülői nyilatkozatBotz Ágnes Balatoniné Koppán Zsuzsanna
szeptember 02.Tanévnyitó partyDÖK nevelőtestület
szeptember 05.7. osztály ügyeletVascsák Mária
szeptember 05-06.Szülői értekezlet (2-8. évfolyam)  osztályfőnökök osztályfőnöki munkaközösség-vezető
szeptember 05-23.Országos kompetenciamérés
Adatrögzítés
4., 5., 6., 8. évfolyam
Fényesné Béres Zsuzsanna
szeptember 13.Szakköri és fejlesztő naplók leadása Szülők értesítése a fejlesztések időpontjáról    szakkörvezetők fejlesztő pedagógus Szabó Miklós Kálmán
szeptember 15- 2023.01.19-igÚszás oktatás (csütörtökönként 13:30-15:10-ig)Karisztlné Czanka Enikő Nagyné Oláh Erika
szeptember 16.Tanmenetek leadásamunkaközösség-vezetőknek
szeptember 16.IskolagyűlésTóthné Seres Katalin
szeptember 19-23.Határtalanul programMajor Györgyné Molnár Péter Szabó Miklós Kálmán Vascsák Mária
szeptember 20 – október 11-igKészenléti jelleggel szervezésre kerül a 8. évfolyamos tanulók számára a pályaválasztást megalapozó kompetenciák vizsgálataMajor Györgyné Molnár Péter
szeptember 22. Autómentes napDÖK – Sárdi Márk Kovács Árám Láng Andrea Molnár Péter
szeptember 26.Tűzriadó, bombariadóSzabó Miklós Kálmán
szeptember 26-30.PapírgyűjtésDÖK – Sárdi Márk
szeptember 27-30.Magatartás – szorgalom értékelés felső tagozat (papír alapú)Vascsák Mária
szeptember 27-30.Egészségnevelési program Gyaloglás világnapja Testnevelés óra Gyaloglás 1-8. évfolyamosztályfőnökök testnevelő tanárok
szeptember 30.Zenei világnap (iskolarádió)Rosta Árpád
OKTÓBER
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
október 04.Nyomtatványok megrendeléseTóthné Seres Katalin Fényes Erika
október 06.Megemlékezés az aradi vértanúkról 5. órában (5.b osztály)Palotás-Murin Emese Fényesné Béres Zsuzsanna Sárdi Márk
október 03-07.E-naplók ellenőrzésemunkaközösség-vezetők
október 03-07.A világ legnagyobb tanórájaDr. Bodnár Erika alsós, felsős munkaközösség-vezetők
október 11.Diagnosztikai mérés 1. évfolyamBotz Ágnes Balatoniné Koppán Zsuzsanna Fényesné Béres Zsuzsanna
október 14.Egészségnevelési program Kézmosás világnapjaJuhász Anna Fényesné Sárvári Erika Nagyné Oláh Erika Balatoniné Koppán Zsuzsanna
október 14. 14:00-16:00 óráigSzüreti hagyományok – TáncházFényesné Béres Zsuzsanna Harmincz Mihályné
október 15.I. Tanítás nélküli munkanap Pályaorientációs naposztályfőnöki munkaközösség-vezető
október 21.Október 23. Nemzeti ünnep 5. órában (8. évfolyam)Major Györgyné Molnár Péter Sárdi Márk Dekoráció: Angyal Melinda Máthé Erika
október 31.Iskolák tájékoztatják a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárásrólMajor Györgyné Molnár Péter

Október hónapban a 8. osztályosok részvétele pályaválasztási kiállításokon.

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. október 28. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2022. november 7. (hétfő).

NOVEMBER
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
november 07-11.Munkaközösségi megbeszélés napközi – alsó tagozatmunkaközösség-vezetők
november 11.Negyedéves értesítők kiosztása  2-8. évfolyamosztályfőnökök Fényesné Béres Zsuzsanna
november 11.A Magyar Nyelv Napja – megemlékezés (4. évfolyam, iskolarádió)Nagyné Oláh Erika Karisztlné Czanka Enikő
november 14. 17:00 óraFogadóóra (1-8. évfolyam)osztályfőnökök szaktanárok
november 21-24.Munkaközösségi megbeszélés Magatartás – szorgalom értékelés felső tagozatfelsős munkaközösség
november 30.7. osztály – Kimeneti mérés adatszolgáltatásFényesné Béres Zsuzsanna
DECEMBER
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
december 2.Központi írásbeli felvételi vizsga jelentkezési határideje (8. évfolyam)Major Györgyné Molnár Péter
december 06. de. és du.Mikulás Mikulás délutánDÖK alsós-felsős-napközis munkaközösség
december 9.OKM kompetenciamérések lezárásaFényesné Béres Zsuzsanna
december 12-13.Ádventi vásárDÖK
december 21.Iskolai karácsony (2. évfolyam)  alsós munkaközösség Fényesné Béres Zsuzsanna Fényesné Sárvári Erika Györökné Parditka Tímea Rosta Árpád Sárdi Márk

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 21. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2023. január 03. (kedd)

NETFITT mérés: 2023. január 09. – május 12. A tanulók fizikai állapotának felmérése (felső tagozat)

Kovács Árám, Molnár Péter, Láng Andrea, Sárdi Márk

JANUÁR
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
január 01-15.Egészségnevelési program (7. osztály) Prevenciós előadásMolnár Péter
január 03.Első tanítási nap 
január8. évfolyam szülői értekezletMajor Györgyné Molnár Péter
január 09. (január 09 – május 12-ig)NETFIT mérés feltöltése, értékelésMolnár Péter Láng Andrea Sárdi Márk Kovács Árám
   
január 10-13.Munkaközösségi megbeszélés – napközimunkaközösség-vezető
január 10-13.E-naplók ellenőrzésemunkaközösség-vezetők
január 20.Első félév vége (első félévi utolsó tanítási nap) 
január 21.Központi írásbeli felvételi vizsga a 8. évfolyam számáraMajor Györgyné Molnár Péter
január 23. 14:00 óraAlsós osztályozó értekezlet Alsós munkaközösségi megbeszélésTóthné Seres Katalin osztályfőnökök
január 24. 14:00 óra  Felsős osztályozó értekezlet Felsős munkaközösségi megbeszélésTóthné Seres Katalin osztályfőnökök szaktanárok
január 31.Központi írásbeli pótvizsga a 8. évfolyam számáraMajor Györgyné Molnár Péter
január 27.Félévi tanulmányi értesítés Félévi értesítők osztása első órában osztályfőnökök  
január 30-31.Szülői értekezletek 1-7. évfolyamokosztályfőnökök
FEBRUÁR
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
február 03.II. Tanítás nélküli munkanap Nevelőtestületi értekezlet: első félév értékelése Beiskolázási terv elfogadásaTóthné Seres Katalin Fényes Erika
február 10.Farsang Farsangi bulialsós-napközis munkaközösség felsős munkaközösség
február 20.7. évfolyam vizsga – angol nyelvMajor Györgyné Szegediné Kretovics Éva
február 22.Középfokú iskolába való jelentkezés határidejeMajor Györgyné Molnár Péter
február 23.Iskolai tanulmányi versenyek meghirdetése a II. félévre (iskolagyűlés)Tóthné Seres Katalin munkaközösség-vezetők  
február 20-24.Egészségnevelési program Egészségmegőrzés-védőnői előadás 4. évfolyamJuhász Anna Nagyné Oláh Erika Karisztlné Czanka Enikő Balatoniné Koppán Zsuzsanna Fényesné Sárvári Erika
február 24.Kommunista diktatúra áldozatainak  emléknapja 7-8. évfolyam MegemlékezésMolnár Péter Pitlikné Fekécs Valéria  
MÁRCIUS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
március 07.Továbbképzésre jelentkezés  Fényes Erika
március 07. 17:00 óraSzülői értekezlet leendő első évfolyam részéreKarisztlné Czanka Enikő
március 09.Bemutató óra (1. óra)alsótagozat Fényesné Sárvári Erika
március 10.Továbbképzési terv elkészítéseFényes Erika
március 10.Gergely-járás Leendő elsősök iskolába hívogatásaBotz Ágnes Balatoniné Koppán Zsuzsanna
március 14.Nemzeti ünnep Március 15. 7. osztály (5. órában)Vascsák Mária Sárdi Márk Dekoráció: Angyal Melinda Szász Angéla
március 21-22.Középiskolai felvételi módosító adatlap beküldési határidejeMajor Györgyné Molnár Péter
március 21-22.Projekt napok Egészségnevelési program Víz világnapjanevelőtestület napközis munkaközösség
március 23.Iskolanyitogató foglalkozásNagyné Oláh Erika Karisztlné Czanka Enikő
március 29.Nyílt nap (1-2. órában) 1. évfolyamBotz Ágnes Balatoniné Koppán Zsuzsanna
március 31.Kirándulási tervezet leadása (autóbusz rendelés)intézményvezető, osztályfőnökök Fényesné Béres Zsuzsanna

A tavaszi szünet  előtti utolsó tanítási nap 2023. április 05. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2023. április 12. (szerda).

ÁPRILIS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
április 05.HúsvétolásDÖK Fényesné Béres Zsuzsanna nevelőtestület
áprilisIII. Tanítás nélküli munkanap Nevelőtestületi továbbképzésnevelőtestület
április 17.A költészet napja Szavalóverseny 14 óraalsós munkaközösség Fényesné Béres Zsuzsanna Sárdi Márk
április 17-20.Munkaközösségi megbeszélések Magatartás, szorgalom értékelésemunkaközösség-vezetők (alsó, felső, napközi)
április 21.Háromnegyed éves értesítők kiosztásaosztályfőnökök
április 21.Egészségnevelési program A Föld napjanapközis munkaközösség
április 24. 17 óraFogadóóra 1-8. évfolyamnevelőtestület
április 20-21.Elsősök beiratkozásaKarisztlné Czanka Enikő Harmincz Mihályné
április 24-28.Fenntarthatóság, környezettudatosság témahétLáng Andrea Major Györgyné Botz Ágnes
április 28.TankönyvrendelésekFényesné Béres Zsuzsanna, Fényesné Sárvári Erika
MÁJUS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
május 03-04.E-naplók ellenőrzéseintézményvezetés
május 10.Madarak, fák napjanapközis munkaközösség
május 13.Blaskovits Gála (1-8. évfolyamok)nevelőtestület
május 19.Napközi, tanulószoba igények felmérésenapközis munkaközösség-vezető Szabó Miklós Kálmán
május 25.Iskolagyűlés – iskolai tanulmányi versenyek eredményeinek kihirdetése, jutalmazásokmunkaközösség-vezetők
május 26.Egészségnevelési program Kihívás napja (testnevelés óra)Molnár Péter Láng Andrea Sárdi Márk Kovács Árám alsós osztályfőnökök
május 26.8. osztály továbbtanulás statisztikaMajor Györgyné Molnár Péter
május 29.Szakértői vélemények felülvizsgálatafejlesztőpedagógus  
május 12. (január 09 – május 12-ig)NETFIT mérés feltöltése, értékelésMolnár Péter Láng Andrea Sárdi Márk Kovács Árám
JÚNIUS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
június 01.Tankönyvek jegyzéke 23/2003. (VIII.27.) OM rendeletFényesné Béres Zsuzsanna Fényesné Sárvári Erika
június02.A nemzeti összetartozás napja   Együtt éneklésSárdi Márk Töröcsik Zoltánné Rosta Árpád
június09.Osztálykirándulások (1 – 3. óra napló)osztályfőnökök
június14.IV. Tanítás nélküli munkanap Diákközgyűlés, Blaskovits nap (5.a osztály)DÖK Szegediné Kretovics Éva Sárdi Márk nevelőtestület
június15.Utolsó tanítási nap (1-4 óra)DÖK osztályfőnökök
június 15.Kimeneti OKM mérés lezárásaFényesné Béres Zsuzsanna
június 15. 14:00 óraAlsós osztályozó értekezlet  Tóthné Seres Katalin intézményvezető- helyettesek alsós munkaközösség
június 16. 08:00 óraFelsős osztályozó értekezlet  Tóthné Seres Katalin intézményvezető- helyettesek felsős munkaközösség
június 21. 16:00 óraBallagás  Major Györgyné Molnár Péter Vascsák Mária Sárdi Márk
június 21. 18:00 óraTanévzáró ünnepély  Tóthné Seres Katalin alsós munkaközösség Sárdi Márk
június23.Leltárkészítés Naplók, törzslapok leadásaosztályfőnökök intézményvezető-helyettes
június26. 08:00 óraTanévzáró értekezletintézményvezető
június 29.Utolsó munkanap 
AUGUSZTUS
Dátum – IdőpontProgram / RendezvényFelelősök
augusztus 22.Alakuló értekezletintézményvezető

2022/2023. tanév – OKM mérések

(4., 5., 6., 7. és 8. évfolyamokon)

Bemeneti
8. évfolyam2022. október 10. – 2022. október 21.
 
10.10.8.a/12 óra magyar2 óra matematika
10.11.8.a/22 óra magyar2 óra matematika
10.12.8.b/12 óra magyar2 óra matematika
10.14.8.b/22 óra magyar2 óra matematika
 
10.17.8.b/1természetismeretangol
10.18.8.b/2természetismeretangol
10.19.8.a/1természetismeretangol
10.20.8.a/2természetismeretangol
 
6. évfolyam2022. október 24. – 2022. november 10.
 
10.24.6.a/1magyarmatematika
10.25.6.a/2magyarmatematika
10.26.6.b/1magyarmatematika
10.28.6.b/2magyarmatematika
 
11.07.6.b/1természetismeretangol
11.08.6.b/2természetismeretangol
11.09.6.a/1természetismeretangol
11.10.6.a/2természetismeretangol
 
Kísérleti bemeneti
4-5. évfolyam2022. november 14. – 2022. november 30.
 
11.14.4.amagyarmatematika
11.15.4.bmagyarmatematika
11.16.5.a/1magyarmatematika
11.18.5.a/2magyarmatematika
11.21.5.b/1magyarmatematika
11.22.5.b/2magyramatematika
Kimeneti mérések tervezett ideje
2023. március 06. – 2023. június 09. között (4., 5., 6., 7. és 8. évfolyam)
magyar, matematika, természetismeret, angol